Zadbane dłonie

Nie ma chyba kobiety, która nie chciała by mieć pięknych zadbanych dłoni, z długimi, pięknie utrzymanymi paznokciami. Przy okazji tylko kobieta wie jak wiele wysiłku trzeba włożyć w to by nasze dłonie i paznokcie właśnie tak wyglądały. Przede wszystkim na drodze ku pięknym dłoniom stoją środki czystości, które codziennie używamy do utrzymania domu w czystości. Płyn do naczyń, proszek do prania, substancje do mycia wanny czy kabiny prysznicowej itp przedmiotów, wszystko to niekorzystnie wpływa na kondycje skóry naszych dłoni a także na same paznokcie.
Trzeba odpowiednio często stosować kremy odżywcze do dłoni by można było zapewnić im odpowiednią ochronę. Bez takiej ochrony skóra naszych dłoni starzeje się zdecydowanie szybciej niż skóra twarzy. Pielęgnacja rąk jest tym bardziej utrudniona, gdy nasze hobby to pielęgnacja roślin, przesadzanie kwiatów, oczyszczanie grządek kwiatowych w ogrodzie bardzo szkodzi naszym dłoniom. Kontakt z ziemią bardzo wysusza skórę dłoni i płytki paznokci, które stają się przez to bardzo kruche, łamliwe. Niestety niewiele w takim wypadku dają rękawice ochronne, kremy również nie zawsze się sprawdzają. Często zdecydowanie skuteczniejsze w takich wypadkach są domowe sposoby pielęgnacyjne. Na paznokcie doskonale działa zwykła kuchenna oliwa, lekko podgrzana w której maczamy paznokcie.
W przypadku, gdy skóra dłoni jest mocno przesuszona, również dużo można zdziałać poprzez stosowanie oliwy, którą wcieramy w skórę. Sprawa z manicure czy pedicure nie jest taka prosta jak to niektórym mogłoby się wydawać. By mieć piękne i zdrowe dłonie, paznokcie, trzeba sporo trudu w to wszystko włożyć. Tym bardziej, że tempo życia często jeszcze to utrudnia, coraz trudniej wygospodarować czas na zajmowaniem się takimi rzeczami jak pielęgnacja dłoni.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin