Jak pozbyć się cellulitu

Większość kobiet, bez względu na wiek i sylwetkę zmaga się z tym samym koszmarnym problemem. Jest to zmora, która pojawia się właściwie niepostrzeżenie i z reguły pozostaje z nami na zawsze. Cellulitis, to o niego tu chodzi, niestety nie daje się w prosty sposób usunąć. Mają go zarówno bardzo szczupłe panie, jak również te, które mają trochę bardziej obfite kształty. Dlaczego powstaje i czym on właściwie jest?  Na temat jego powstawania jest wiele teorii, jednak właściwie tylko jedno jest pewne, ustrzec się go nie można. Przede wszystkim działają tu predyspozycje dziedziczne, jak i tryb życia. Źle zbilansowana dieta, brak ruchu i geny to podstawa powstawania pod skórą nieestetycznych grudek najczęściej znanych pomarańczową skórką.

U osób, które nic nie robią by polepszyć stan skóry, cellulitis staje się stopniowo coraz bardziej widoczny, tworzą się wręcz bruzdy i widoczne wgłębienia. Z tego powodu powinno się z nim walczyć, starając się przynajmniej ograniczyć jego rozwój. I nie jest tak, że nie ma skutecznych sposobów, do walki z nim jeżeli działamy systematycznie. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to co jemy, unikać potraw bogatych w nasycone kwasy tłuszczowe ( smalec i każdy tłuszcz, który w niskiej temperaturze przyjmuje postać stałą, łatwo jest więc zorientować się jakie produkty zawierają go w nadmiarze ). Warto sięgać po zieloną herbatę zamiast kawy, pomaga bowiem usuwać toksyny z organizmu, chroni przed wieloma chorobami, ma również właściwości wspomagające odchudzanie, dba o nasz młody wygląd.

Jednak samo picie zielonej herbaty i właściwa dieta nie wystarczą. Należy stosować preparaty antycellulitowe, i nie jest wcale tak, że skuteczne są jedynie te drogie, te tańsze będą skuteczne również jeżeli będziemy je stosować systematycznie. Ważne są również wszelkie masaże tych partii ciała, gdzie pokazał się cellulit. Nie muszą to być zabiegi wykonywane przez specjalistę, również w domu możemy zadbać o naszą skórą wykonując automasaże, i tu również ważne jest by były one wykonywane systematycznie, 3 lub 4 razy w tygodniu. Będzie dobrze również jeżeli przynajmniej raz w tygodniu będziemy wykonywać gruboziarnisty piling ciała ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie mamy cellulit. Może być to po prostu piasek, sól lub cukier zmieszany z oliwką do pielęgnacji niemowląt. Chodzi tu głównie o pobudzeniu ukrwienia skóry, co wpływa również na jej elastyczność i rozbicie grudek tłuszczu pod nią.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin