Dobre gotowanie

Chyba większość przyzna mi rację, że najważniejszym miejscem w domu jest kuchnia. Szczególnie taka jaka pamiętamy z dzieciństwa, w domu babci, gdzie była ona pełna zapachów gotowanych potraw, pieczonych ciast. Wszędzie znaleźć można było w niej zioła i wszelkie inne przyprawy. Tak taka kuchnia to prawdziwe serce domu. Jakże to odmienne od współczesnej kuchni, gdzie gotuje się w oparciu o półprodukty, gdzie trudno o zapachy a najczęściej również zapach takiej potrawy. Coraz mniej osób gotuje na prawdę, z surowców w pełni przygotowywanych przez siebie.

Nie dawno w sprzedaży pojawiły się już nawet pakowane, obrane ziemniaki. Koszmar. Gotowanie przestały być sztuką, stało się czymś co wykonujemy pospiesznie, byleby zrobić, byleby domownicy nie narzekali, że nie ma obiadu. A przecież tak niewiele trzeba by to znowu stało się przyjemnością. Przede wszystkim warto tu przypomnieć, że zdrowa dieta, pełna pełno wartościowych produktów gwarantuje nam, że nie dopadnie nas wiele uciążliwych schorzeń czy chorób. Nasze problemy ze zdrowiem biorą się przede wszystkim właśnie z niewłaściwego odżywiania się. Jeżeli sprawimy, by nasze kuchnie na nowo wypełniły się zapachami gotowanych potraw i ziół, zdecydowanie rzadziej będziemy mieli kontakt z narodową służą zdrowia.

Dlatego warto. Jedna ważne jest by nasze potrawy powstawały w oparciu o surowce zdrowe. Zdrowa żywność to taka, która powstaje przy minimalnej ingerencji człowieka. Marzeniem są warzywa i owoce, które rosną bez sztucznych nawozów i oprysków. Niestety obecnie tylko ekologiczne farmy oferują nam takie produkty. Można je spotkać, jednak jest ich mało jak na zapotrzebowanie rynku, przez co są również zdecydowanie droższe a nie każdy ma możliwość własnej uprawy roślin czy hodowli zwierząt. Alternatywą jest kupowanie warzyw i owoców na targach, najlepiej wybierać jest takie z krajowych upraw.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin