Suknie balowe i okazjonalne

Kobiety kochają piękne stroje. Przede wszystkim suknie balowe na równe okazje oraz wszelkie dodatki do nich. Każda kobieta w swojej szafie ma kilka sukni, na różne okazje oraz szeroki wachlarz dodatków do nich. Taka już kobieca natura. Suknie wieczorowe są piękne, eleganckie, kuszące subtelnym urokiem i powiewem tajemnicy. Ich urok powiązany jest również z tym, że zakładane są na specjalne okazje. To tylko podkreśla ich wyjątkowość. Najczęściej zakładane są na uroczystości takie jak wesele, bal karnawałowy, sylwestra.

Suknie balowe różnią się kolorami, fasonem, jedne są proste, podkreślające naturalne piękno kobiety. Inne są bardzo strojne, z dużą ilością dodatkowych akcentów dekoracyjnych. Najbardziej dekoracyjne są te zakładane w czasie karnawału. One podkreślają nie tylko urok kobiety ale również nastrój chwili. W tym czasie modne jest wszystko co błyszczy i przyciąga uwagę. Sprawdzają się falbanki, tiule, posypane brokatem. W przypadku innych uroczystości czy balów, wybierane są jednak bardziej stonowane kreacji. Suknie studniówkowe, mimo że związane z czasem karnawału, są bardziej stonowane.

Nie są już one jedynie czarne czy granatowe z połączeniem bieli. Obecnie suknie studniówkowe odbiegają od tego schematu. Coraz częściej są to suknie kolorowe. Królują fiolety, czerwienie, błękity w zależności od tego, której damie w czym bardziej do twarzy. Zresztą i obecne studniówki różnią się odrobinę od tego co było jeszcze parę lat temu. Nie są już tak bardzo konserwatywne, zresztą obecnie rzadko są robione w szkołach, częściej w lokalach, w zasadzie prywatnie, więc reguł i wymogi wobec stroju minęły bezpowrotnie. Ma to już w tej chwili zupełnie inny wymiar niż kiedyś. Korzysta na tym przede wszystkim właśnie moda studniówkowa.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin