Jak dbać o kobiecą cerę

Młody i piękny wygląd skóry twarzy to teraz ważna sprawa dla każdej kobiety bez względu na wiek. Wciąż poszukujemy kremów i innych kosmetyków, które pomogą nam właściwie zadbać o kondycję cery jednak sam dobry kosmetyk nie wystarczy, trzeba zadbać jeszcze o spora ilość rzeczy pozornie mało istotnych. Przede wszystkim w trosce o zdrowie naszej cery najważniejszy jest wypoczynek. Najlepszy makijaż nie zakryje efektów niewyspania czy ogólnego przemęczenia. Dlatego trzeba zadbać o to by zapewnić sobie odpowiednio długi sen. Przy okazji warto zapamiętać, że równie źle nasza skóra wygląda, gdy zbyt często pozwalamy sobie na znaczne dawki alkoholu, szczególnie w połączeniu z niewyspaniem, jest zabójczy dla naszej cery.

Kolejną ważną rzeczą jest zwrócenie uwagi na to co jemy. Dobrze zbilansowana dieta lepiej zadba o kondycję naszego organizmu a więc i skóry, szczególnie bogata w witaminę E, beta-karoten, witaminy z grupy B. Nie bez powodu witaminę E nazywa się witaminą młodości. Jest wszechobecna w kremach i innych kosmetykach do skóry, jednak stosowana jedynie od zewnątrz, nie zapewni odpowiedniego wyglądu skórze. Kosmetyki i zabiegi kosmetyczne to środki doraźne, stosowane systematycznie dbają o zewnętrzną powłokę skóry, odżywiając ją, dbając o jej elastyczność i gładkość. Oprócz stosowania kremu i toniku, ważne jest by odpowiednio często stosować pilingi i maseczki. Dzięki nim nasza skóra dłużej będzie się opierać upływającemu czasowi.

W trosce o naszą cerę jednak bardzo często popełniamy błędy lub wykazujemy się niedbałością. Pierwszym i najczęstszym błędem jest stosowanie kosmetyków kilku różnych firm, które na naszej skórze mogą wchodzić w reakcje chemiczną. Mogą również nawzajem obniżać swoja skuteczność co sprawia, że nasz skóra nie jest tak dobrze odżywiona niż by mogła być. Drugim błędem jest niedbałość, wiele kobiet idzie spać nie zmywając makijażu co działa na naszą cerę destruktywnie. W nocy nasza skóra powinna oddychać i odpoczywać, z tego powodu właściwie nie powinno się również stosować kremów na noc, lub używać tylko takie naprawdę delikatne, które nie zatykają porów. Dlatego, drogie panie demakijaż jest niezbędny, bez względu na to jak bardzo jesteśmy zmęczone i jak jest późno, zawsze najpierw zmywamy makijaż a dopiero później idziemy spać. Dla zachęty warto tu wspomnieć, że wśród wielu rzeczy, które irytują w kobietach mężczyzn, jest rozmazany makijaż na twarzy, który jest pierwszą rzeczą jaką widzą po przebudzeniu.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin