Manicure i pedicure

Przeważnie jest tak, że pracując zawodowo mamy coraz mniej czasu dla siebie dlatego wolimy raz na jakiś czas zapłacić specjaliście za takie rzeczy jak zrobienie manicure czy pedicure, niż robić to samemu w domu, szczególnie, gdy nie specjalnie potrafimy robić takie rzeczy skutecznie. To głównie z powodu braku czasu na zabiegi pielęgnacyjne, coraz więcej kobiet decyduje się na  sztuczne paznokcie żelowe czy też bardziej rozpowszechnione sztuczne, przyklejane tipsy. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ obecnie kleje trzymające tipsy są bardzo odporne, nie odpadają a przy okazji w mniejszym stopniu naruszają naturalna powłokę paznokcia.

To wszystko sprawia, że noszenie tipsów nie wpływa już tak destrukcyjnie na nasze naturalne paznokcie, a wprost przeciwnie, dajemy czas naszej kruchej płytce paznokciowej na wzmocnienie i odbudowie. Zdecydowanie gorzej na nasze paznokcie wpływa sprzątanie w domu przy użyciu detergentów niż stosowanie żelowych nakładek na paznokcie czy też tipsów. Dodatkowo nosząc tipsy, czy żelowe nakładki, przez około miesiąc mamy zapewniony piękny wygląd naszych dłoni. Po tym czasie trzeba odbudowach wygląd paznokci, przykleić na nowo tipsy lub uzupełnić nakładkę żelową w miejscach, gdzie widoczny jest wzrost paznokcia, jest to rowek u podstawy paznokcia, który się powiększa w miarę jak paznokieć rośnie. W zależności od tempa wzrostu paznokcia jest to miesiąc lub dwa tygodnie, gdy ten rowek zaczyna być widoczny.

Pielęgnacja rąk to jednak nie tylko zadbanie o piękny wygląd paznokcia, tu również trzeba zadbać o zdrowy wygląd skóry dłoni. Najpiękniejsze paznokcie nie odwrócą uwagi od przesuszonej skóry rąk. Dlatego ważne jest odpowiednio częste stosowanie kremów pielęgnacyjnych, regenerujących skórę i zapewniających jej odpowiednią ochronę przed szkodliwymi czynnikami.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin