Kobiece kosmetyki

Przeważnie jest tak, że mając dużą ilość kosmetyków do różnych części ciała i o różnym przeznaczeniu nie bardzo wiemy jak je właściwie stosować by działały najskuteczniej. Najczęstszym błędem stosowania kosmetyków to ich niewłaściwa kolejność. Wtedy znacząco zmniejszamy skuteczność albo w ogóle psujemy działanie substancji czynnych w kremach czy tonikach. Podobnie jest w przypadku, gdy chodzi o sam dobór kosmetyków, bardzo często kupujemy krem jednej marki a tonik innej a mleczko do demakijażu jeszcze innej a to sprawia, że często działanie jednego kosmetyku wyklucza działanie innego.

Powinno kupować się pełne zestawy i stosować kosmetyki w kolejności wskazanej przez producenta kosmetyków. Dopiero wtedy kosmetyki do twarzy będą działać tak, jak tego oczekujemy. Zresztą ogólnie pielęgnacja skóry jest uzależniona od tego jakich kosmetyków, w jakiej kolejności i w jakich odstępach czasowych używamy.  A zawsze popełniamy te same błędy, nie czytamy ulotek, nie stosujemy się do zaleceń, stosujemy przypadkowo dobrane kosmetyki a także co często się zdarza, stosujemy kosmetyki znacznie dłużej niż jest to wskazane. To znaczy kosmetyki maksymalnie używamy do sześciu miesięcy od pierwszego otwarcia, później już są one nieprzydatne dla nas a mogą jeszcze dodatkowo szkodzić, wywoływać podrażnienia.

Niestety w wielu kobiecych kosmetyczkach jak również w łazienkach można znaleźć wiele kosmetyków, które już dawno powinny zostać wyrzucone. Ekonomiczne opakowania to tylko potęgują, czasem po prostu jakieś balsamy maja termin ważności do trzech miesięcy od chwili pierwszego otwarcia, a nie udaje się ich zużyć w tym terminie, szkoda wyrzucić i siła rzeczy używane są nadal pomimo utraty ważności. Dotyczy to również kosmetyków takich jak pudry w kamieniu, cienie do powiek, pomadki do ust.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin