Kosmetyki i nasza skóra

W każdej łazience pierwsze co nam się rzuca w oczy to duża ilość różnego rodzaju kosmetyków. Są tu przede wszystkim szampony, różnego rodzaju mydła i żele myjące ale również duża ilość kremów, balsamy, emulsje pielęgnujące. To wszystko jest po prostu obrazem tego jak ważne jest dla nas w tej chwili dbanie o swój wygląd i jak najdłuższe zachowanie atrakcyjnej, młodzieńczej kondycji naszej skóry.

Znamienne jednak jest to, że obecnie sięgamy nie tylko po drogie, markowe preparaty lecz po kosmetyki krajowej produkcji, takie które są oparte bardziej na naturalnych składnikach. Młodość nam się coraz częściej kojarzy z siłami witalnymi roślin, które możemy na co dzień obserwować. Przeglądając zawartość łazienkowych półek dostrzeżemy, że najwięcej ze znajdujących się tu kosmetyków, to kosmetyki do twarzy. W końcu twarz, szyja i dekolt są odpowiedzialne za pierwsze wrażenie. Na podstawie ich wyglądu przeważnie ocenia się wiek osoby. Kolejnymi częściami ciała, które zdradzają nasz wiek, są dłonie.

Dlatego w każdej łazience zawsze jest sporo kosmetyków do pielęgnacji dłoni i paznokci. Wiadomo, że nasze dłonie są najbardziej narażone na niszczące działanie słońca, wody, detergentów, których używamy przecież sporo. W każdym razie kuracje domowe są koniecznością a raz na jakiś czas przyciągają nas salony piękności, gdzie fachowcy doradzają nam jakie zabiegi są naszej skórze potrzebne, by wyglądała lepiej. Wielokrotnie jednak wizyta w salonie zdziała więcej niż miesiąc zabiegów domowych, tym bardziej, że w wielu salonach kosmetycznych na wyposażeniu są specjalne urządzenia, które wiązkami światła pobudzają skórę do regeneracji i odbudowy. Już po pierwszy takim zabiegu widać bardzo wyraźną poprawę w elastyczności skóry. Dlatego warto sobie czasem pozwolić na odrobinę luksusu profesjonalnych zabiegów.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin