Praca i wychowanie dzieci

Dla żadnego rodzica opieka nad dzieckiem nie jest prostą sprawą, przede wszystkim wtedy, gdy musi zostawić dziecko pod opieką osób trzecich.  Pracujący rodzice muszą zdecydować się albo na pozostawianie dzieci w żłobkach albo na zatrudnianie niani. Żłobki wydają się ostatecznością, dziecko poniżej dwóch lat nie potrzebuje kontaktu z rówieśnikami, ważniejsze jest dla niego samodzielne poznawanie świata pod opieką rodzica lub osoby, która dba o jego komfort i bezpieczeństwo.

Dlatego lepiej jest zawsze, gdy małe dziecko w czasie, gdy rodzic idzie do pracy, pozostaje w domu i ma w nim odpowiednią opiekę niani. Jeżeli żłobek jest koniecznością, warto jednak zdecydować się na taki, gdzie dzieci będą w małych grupach. Opieka nad dziećmi to bardzo delikatna kwestia, małe dzieci nie powiedzą, gdy są źle traktowane, dlatego placówkę do której będziemy oddawać dziecko, trzeba wybrać z należytą starannością. Znacznie łatwiej jest skontrolować nianie, szczególnie, gdy zostaje ona z dzieckiem w naszym domu. Wystarczy umieścić w strategicznych punktach domu ukryte niewielkie kamery, tak by nagrało się wszystko co się dzieje w domu z naszym dzieckiem po naszym wyjściu do pracy. Z reguły jednak nic złego naszemu dziecku się nie dzieje i nie musimy obawiać się zostawiając je pod opieką opiekunki.

Zresztą nasze dzieci szybko rosną, w krótkim czasie z niemowlęcia wyrasta przedszkolak, który już mówi wszystko co się wokoło niego dzieje, poza tym starsze dziecko powinno mieć kontakt z rówieśnikami, z którymi może się bawić i przez zabawę poznawać świat. Dziecko już trzyletnie warto zapisać do przedszkola, gdzie zyska więcej samodzielności, będzie lepiej się rozwijać. Co ważniejsze, dziecko w grupie rówieśników uczy się rozwiązywania problemów, staje się bardziej odporne na stresy, co ułatwi mu życie szkolne jak również złagodzi start w dorosłość.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin