Przedszkole dla dziecka

Coraz więcej mówi się i pisze o edukacji przedszkolnej. Nie chodzi tu wcale o zamieszanie związane z opłatami za przedszkole czy też kwestią posyłania sześciolatków do szkoły. Rzecz idzie o to, że przeprowadzono wiele badań i ich wyniki są jednoznaczne, dzieci, które chodziły do przedszkola, w nauce szkolnej i ogólnie w życiu radzą sobie znacznie lepiej od dzieci, które edukacje zaczynały od klasy zerowej. Psycholodzy są co do tego zgodni, że dziecko trzy letnie powinno rozpoczynać edukację przedszkolną. Chodzi tu głównie o to, ze placówka przedszkolna zapewnia dziecku nie tylko kontakt z rówieśnikami ale również zapewnia wszechstronny rozwód dziecka. Tego nie zastąpi nawet najlepsza opiekunka, rodzic czy najbardziej troskliwa babcia.

W przedszkolu dziecko ma zapewnione wiele bodźców, których próżno szukać w domowym zaciszu. Po pierwsze zdobywa umiejętność egzystowania w grupie, nawiązuje pierwsze przyjaźnie. To w przyszłości zaprocentuje tym, że dziecko będzie potrafiło rozwiązywać problemy związane z relacjami między ludzkimi. W przedszkolu dziecko rozwija się wielostronnie, poprzez gry i zabawy dostosowane do jego wieku. Jest stale  monitorowane pod względem rozwoju psychologicznego, emocjonalnego, umysłowego, czy też społecznego, przez osoby, które potrafią wychwycić wszystko to, co może budzić obawy. Wczesna pomoc dziecku w przezwyciężeniu problemów związanych z rozwojem np emocjonalnym ułatwia mu późniejsze funkcjonowanie w szkole i życiu. W domu, rodzice takie rzeczy mogą przeoczyć bo nikt ich nie przeszkolił jak takie rzeczy dostrzegać.

Długo można wymieniać zalety wynikające z tego, że dziecko uczęszcza do przedszkola jednak najważniejsze jest to, żeby rodzice przed posłaniem dziecka do przedszkola mieli ta świadomość, że nie od początku jest to proste i przyjemne. W początkowym okresie, w zależności od dziecka, adaptacja w gronie rówieśników, w oderwaniu od rodziców może przebiegać bardzo odmiennie. Należy przygotować się na to, że dziecko będzie reagować płaczem, strachem przed pozostawieniem go w przedszkolu. Będzie się buntować każdego ranka przed wyjściem z domu. Jest to jak najbardziej normalne i nie wolno się tym zniechęcać. Gdy dziecko nabierze zaufania do pani z przedszkola, gdy przyzwyczai się, że rano jest zostawiane przez rodzica, który jednak po kilku godzinach po nie wraca, będzie zdecydowanie lepiej reagowało. Zacznie znacznie chętniej chodzić do przedszkola, będzie czynnie uczestniczyło w zabawach i zajęciach edukacyjnych, będziemy zaskoczeni jak szybko i jak wiele się nauczy.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin