Jak dzieciom organizować czas wolny

Obecnie żyjemy szybciej, bardziej intensywnie i to dotyczy już nawet dzieci. Ambitni rodzice pragną zagwarantować swoim dzieciom jak najbardziej atrakcyjne życie, podobne lub lepsze od tego, jakie oni mają. Z tego powodu wiele dzieci już w przedszkolu ma wiele zajęć dodatkowych, tak, by nie siedziały w domu i się nie nudziły. Przede wszystkim duży nacisk kładziony jest na to, by dzieci uczyły się języka obcego. Jest to właściwie normalne biorąc pod uwagę zmiany wokoło nas, obecnie ważne jest by potrafić rozmawiać w języku innych narodowości, największą popularnością cieszą się takie języki jak angielski, niemiecki lub francuski.

Jednak dzieci mają wiele również zajęć dodatkowych, które ma zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu. Najczęściej dzieci chodzą na basen, równie popularne są zajęcia takie jak karate, dżudo czy po prostu nauka tańca. Dobrze jest, gdy takie zajęcia wybiera sobie samo dziecko i jest związane z jego zainteresowaniami, znacznie gorzej, gdy decydują rodzice i zmuszają dziecko do tego, by w takich zajęciach uczestniczyło. Każde dziecko jest inne, ma inne potrzeby i zainteresowania. Fakt, że dziecko znajomych chodzi do szkoły muzycznej i na balet wcale nie oznacza, że musimy koniecznie na takie same zajęcia zapisać nasze dziecko. Zajęcia dodatkowe mają sprawić, że dzieci będą rozwijały swoje zainteresowania, zdobywały umiejętności, które będą dla nich przydatne. Chodzi tu również o to, by dziecko zwyczajnie się nie nudziło, szczególnie, gdy rodzice pracują zawodowo i późno wracają do domu.

Trochę inaczej jest, gdy przynajmniej jedno z rodziców ma więcej czasu dla dziecka i może zapewnić mu rozrywką w domu lub zabierać je w ciekawe miejsca. Wtedy nie warto szukać na siłę zajęć dodatkowych. Wiele tu zależy od tego jak aktywny jest rodzic, jak jest pomysłowy w tym względzie. Prawda jest taka, że zapisywanie dzieci na zajęcia dodatkowe ma głównie sprawić, że ktoś zajmie się dzieckiem, w czasie, gdy my jesteśmy w pracy. W sytuacji, gdy mamy dla dziecka wystarczająco dużo czasu, sami możemy mu zapewnić równie wiele ciekawych zajęć. Nawet naukę języka obcego możemy samodzielnie prowadzić w domu, chociażby pod czas zabawy, czy wykonywania domowych obowiązków w które wciągniemy dziecko. To spora oszczędność dla domowego budżetu, na tyle duża, że będziemy mieli środki na to, by dziecko zabrać czasem do kina, lub muzeum. Nie płaćmy za coś, co sami możemy dziecku zapewnić bezpłatnie.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin