Placówki wychowawcze

Najmniejsze dzieci zawsze najbezpieczniej się czują z rodzicami jednak coraz częściej jest tak, że oboje rodzice pracują i tuz po urodzeniu dziecka zostaje ono powierzone opiekunce lub zapisane do żłobka. W tej chwili jest tak, że  żłóbków jest niewiele a te które istnieją z reguły są przepełnione. Trudno znaleźć taki, gdzie dziecko będzie miało naprawdę odpowiednia opiekę w czasie, gdy rodzice pracują. W tym wszystkim najważniejsze jest chyba to, że nie można poszukiwania placówki zostawiać na ostatnią chwilę.

Warto zacząć szukać odpowiednio wcześniej. Opieka nad dziećmi to przecież nie jest prosta sprawa, nie możemy zostawić dziecka w przypadkowym miejscu. Wcale nie jest łatwiej w chwili, gdy dziecko idzie do przedszkola. One również są przepełnione, brakuje takich, gdzie warunki były by faktycznie odpowiednie dla dzieci. Większość jest przepełniona w dodatku bardzo słabo wyposażona. Dzieci przebywają w dużych grupach na niewielkiej powierzchni, a opiekunki, które maja pod opieką zbyt wiele maluchów, są zwyczajnie przemęczone i nie poświęcają dzieciom odpowiednio dużo uwagi.

Takie są niestety nasze krajowe realia jeśli chodzi o państwowe przedszkola, w prywatnych wygląda to lepiej, jednak są one znacznie droższe. Biorąc pod uwagę warunki w przedszkolach, nie dziwi wcale to, że wiele dzieci obecnie sprawia problemy wychowawcze. Rodzice na wychowanie dzieci nie mają czasu bo cały czas pracują, dziecko trafia do przedszkola, do grupy rówieśników, gdzie pozostawione same sobie praktycznie prowadzą pierwsze w życiu boje o dominacje nad grupą lub przynajmniej boje by nie dać się tej grupie zdominować. Nie bez znaczenia jest to, że większość tych dzieci po powrocie do domu be ograniczeń ogląda telewizję, przegląda zawartość internetu, gra w gry komputerowe, które wielokrotnie są pełne agresji.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin