Chirurgia plastyczna, czy warto?

Z operacjami plastycznymi jest tak, że jeżeli jest to drobny, w miarę bezpieczny zabieg, to czemu nie, szczególnie, gdy defekt jest widoczny i trudno się z nim komuś żyje. Chirurgia plastyczna w ostatnich latach zyskała na popularności i coraz więcej osób decyduje się na poprawianie natury, często mylnie zakładając, że zoperowany nos czy odstające uczy poprawią ich samoocenę.  Coś co powstało z myślą o osobach po wypadkach, poparzeniach stało się częścią powszechnego kultu młodości i piękna. Jednak czy naprawdę warto? Co tak naprawdę nam to daje? Owszem dobrze wykonana operacja, bez powikłań sprawia, że dana część naszego ciała wygląda lepiej ale przecież nie zawsze trafia się na tak dobrego specjalistę by efekt był faktycznie taki, jak byśmy tego chcieli.

Wielokrotnie jest tak, że pojawiają się poważne komplikacje, zostają uszkodzone mięśnie, nerwy itp. Nie należy również zapominać, że po większości operacji plastycznych przez jakiś czas odczuwamy spory ból, nim to co było poprawione zagoi się w odpowiedni sposób. W tej chwili we Francji zabroniono operacji powiększania piersi, przecież nie zrobiono by tak, gdyby to były bezpieczne dla zdrowia operacje. Coraz częściej słyszy się o tym, że kobiety, które zdecydowały się na powiększenie piersi, później ma poważne problemy ze zdrowiem, operowane piersi często na wskutek błędu ulegają deformacji.

Niedawno świat obiegły zdjęcia znanej byłej modelki, której ciało po kilkunastu operacjach plastycznych jakie przeszła, straciło elastyczność, przeobraziło się w coś co z powodzeniem można nazwać ciałem jakiegoś monstrum. Niestety przykładów można by przywołać więcej, coraz częściej jest tak, że osoby, które poddały się jednej operacji, nie potrafią na tej jednej poprzestać, to jest zwykłe uzależnienie, od ciągłych poprawek nawet tego, co poprawy nie wymaga. I tu powstaje pytanie czy warto? Operacja nosa, odstających uszu, zbyt silnie wystających kości twarzy, jeszcze jest w sumie zrozumiałe jednak operacyjne poprawianie części ciała, które można poprawić w sposób nieinwazyjny? Biust czy pośladki można bez większego problemu wyćwiczyć, poprawiając mięśnie, poprawimy wygląd tych części ciała. Podobnie jest z nadmiarem tłuszczyku tu i tam, zamiast liposukcji lepiej postawić na zdrową dietę, osiągniemy ten sam efekt ale w sposób bezbolesny i bez wpływu na nasze zdrowie. Często wiele osób zapomina, że żadna operacja nie pozostaje bez wpływu na ogólną kondycję organizmu, skóra wokoło blizny, nawet jeżeli blizna jest niewidoczna, jest mniej elastyczna co z biegiem lat będzie coraz bardziej widoczne!

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin