Zdrowe i piękne włosy

Wszyscy chcą mieć piękne i zdrowe włosy, gęste i podatne na układanie jednak prawda jest brutalna, większość osób ma albo piękne i zdrowe  lub gęste, lub podatne na układanie. Nie wiele osób ma włosy, które by były naprawdę warte uwagi. Najczęściej jest tak, że jesteśmy niezadowoleni jakimiś cechami swoich włosów i za wszelką cenę chcemy je zmienić przy okazji bardzo im szkodząc. Osoby o prostych włosach z reguły chcą mieć włosy kręcone więc stosują trwałe, osoby o włosach naturalnie kręconych, chcę za to mieć włosy, które by były proste.

Częste zabiegi takie jak podkręcanie lokówką, czy prostowanie prostownicą zaburzają naturalną strukturę włosów, bardzo je osłabiając. Styliści zajmujący się na co dzień ratowaniem włosów i dobieraniem fryzur maja obecnie pełne ręce roboty, klientek i klientów im nie brakuje. Dobry stylista tym się różni od fryzjera, że najpierw bada strukturę włosa i to jak bardzo nasze włosy są zniszczone. Dopiero na podstawie tej wiedzy dobiera kosmetyki do włosów, które są często jak zabieg rekonstrukcji. To ze względu na to, że fryzjerzy dobierają naprawdę dobre kosmetyki, po wyjściu z salonu mamy to poczucie, że nasze włosy są w znacznie lepszej kondycji niż były.

W każdym razie stylista dopiero po poznaniu włosów, wzmocnieniu ich kosmetykami przystępuje do wyboru fryzury odpowiedniej zarówno do włosów jak i twarzy klientki czy klienta. Nie wszystkie modne fryzury są dobre do naszej twarzy, owalu i wieku. Stylista dobierze taka, która będzie dla nas odpowiednia. Nie warto upierać się przy fryzurze, którą sobie wymyśliliśmy, często jest tak, że mamy zbyt gęste lub zbyt rzadkie włosy i dana fryzura nie będzie u nas tak efektowna jak tego byśmy oczekiwali. Specjalista będzie potrafił nam znaleźć zdecydowanie korzystniejsza alternatywę.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin