Pielęgnacja skóry

Powszechny kult piękna i młodości sprawia, że sprawa pielęgnacji skóry twarzy i ogólnie ciała jest sprawą priorytetową dla większości z nas. Szczególnie, że ogólnie piękna, zadbana skóra po której widać, że jest zdrowa i pełna blasku zdobi nas lepiej niż nawet najdokładniejszy makijaż. Pielęgnacja skóry to przede wszystkim działanie od wewnątrz. Dieta bogata w witaminy i mikroelementy a uboga w tłuszcze nasycone działa zbawiennie na wygląd naszej skóry. Dla zdrowego wyglądu ważne są przede wszystkim witamina E i beta-karoten, to one odpowiadają za młody wygląd i ładny koloryt skóry.

Równie istotne jest jednak stosowanie różnych kremów, maseczek i mleczka do demakijażu. Kosmetyki do twarzy jednak trzeba dobrze dobierać, przede wszystkim należy unikać kombinacji różnych kosmetyków, różnych firm gdzie są zastosowane różne substancje czynne. Wiele z nich na skórze może wchodzić w reakcje chemiczne, co w najlepszym wypadku może doprowadzić do podrażniać, w bardziej skrajnych przypadkach mogą poważnie skórze zaszkodzić. Dlatego sięgajmy po kosmetyki jednej serii, one są mają podobny skład, poszczególne kosmetyki nie będą więc wchodzić z sobą w niekorzystne dla cery reakcje. Warto również dokładnie czytać ulotki lub informacje na etykietach kosmetyków, tam zawsze jest napisane, jaki kosmetyk używamy najpierw czy najpierw mleczko czy tonik czy krem.

Pozornie proste, jednak wiele osób nie ma pojęcia w jakiej kolejności powinno się kosmetyków używać a to również może nie tyle szkodzi skórze co zmniejsza skuteczność stosowanych kosmetyków.  Jednak piękna skóra to przecież nie tylko skóra twarzy, trzeba również stosować dobrze dobrane balsamy do ciała, by również ono wyglądało zawsze zdrowo a dzięki temu młodziej. Tu również warto stosować kosmetyki jednej serii na przykład żel pod prysznic i balsam, krem do rak i stup. Takie kosmetyki uzupełniają się w działaniu co sprawia, że są zdecydowanie skuteczniejsze.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin