Najlepsze kosmetyki dla kobiet

Obecnie na rynku jest ogromna ilość kosmetyków, różnych producentów, przeznaczenia i o różnej skuteczności. Coraz trudniej wybrać takie, które będą nam odpowiadały, które będą odpowiednio skuteczne. W zasadzie chyba każda kobieta ma swoje preferencje w doborze kosmetyków, jedne stawiają na kosmetyki znanych firm, inne eksperymentują z kosmetykami znanymi z reklam, jeszcze inne kupują kosmetyki kierując się ich ceną. Coraz więcej słyszy się opinii, że nie tylko kosmetyki drogie, znanych firm są godne uwagi. Szczególnie na forach internetowych można przeczytać opinie pań, które kupują kosmetyki tańsze, często tylko krajowej produkcji i zachwalają ich skuteczność. Jednocześnie jest bardzo wiele kobiet, które na tańsze kosmetyki nawet by nie spojrzały, wierząc, że tylko drogie kosmetyki są naprawdę dobre. Więc jak to jest z tymi kosmetykami?

Warto tu przede wszystkim pamiętać, że sięgając po markowe produkty, znanych firm kosmetycznych płacimy głównie za nazwę i opakowanie a nie za to co znajduje się w słoiczku. Równie skuteczny może być więc krem znacznie tańszy, o podobnym składzie ale za to mniej znanej firmy. Czasem wystarczy sprawdzić skład dwóch kremów na półce w drogerii, jednego znanej marki, drugiego firmy mniej znanej o podobnym przeznaczeniu. Zobaczymy, że ich skład jest podobny, czym się zatem różnią? Nazwą na etykiecie i zawartością środków konserwujących. I tu znowu jest różnie, raz przewaga będzie po stronie drogiego kremu, w innym wypadku po stronie tego tańszego. To pokazuje, że przy wyborze kremu nie należy sugerować się ceną, tylko typem cery, dla której ma być przeznaczony i składem na etykiecie. Dobrze jeżeli ma niewiele substancji konserwujących, nawet jeżeli są one naturalne. Przecież i tak każda kobieta wie, że praktycznie żadnego kosmetyku nie używa się dłużej niż do trzech maksymalnie sześciu miesięcy od pierwszego otwarcia pojemnika. Dotyczy to zarówno kosmetyków pielęgnacyjnych, myjących jak i upiększających.

Przy wyborze kosmetyków trzeba również uwzględniać swój wiek, skóra dwudziestoletnia potrzebuj innych składników odżywczych niż skóra czterdziestoletnia, która ma prawo wyglądać równie pięknie ale potrzebuje do tego większej ilości składników regenerujących i odżywczych. Kolejnym wskaźnikiem przy wyborze kosmetyku jest  tu rodzaj skóry, na to powinny uważać szczególnie osoby, które mają cerę bardzo wrażliwą, skłonną do podrażnień. Tylko dobrze dobrane kosmetyki gwarantują sukces w pielęgnacji skóry i wcale nie muszą być to kosmetyki drogie. Powinniśmy jednak unikać zestawianie ze sobą różnych kosmetyków, tzn mleczka do demakijażu z tonikiem innej firmy i jeszcze innej firmy kremem. Takie eksperymentowanie może nie najlepiej skończyć się dla naszej skóry. Używać powinno się zestawów kosmetyków jednej firmy, tak by uniknąć niekorzystnych reakcji chemicznych na naszej skórze.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin