Modna fryzura

Chyba nie ma kobiety, która chciałaby mieć zawsze piękną i modna fryzurę. Najczęściej na przeszkodzie staje fatalny stan włosów, które bardzo skutecznie niszczone są przez trwałą, zbyt częste farbowanie. Bardzo często jest również tak, że włosy niszczone są przez suszenie je suszarką, prostowanie prostownicą a także podkręcane lokówką. To wszystko doprowadza o tego, że najczęściej fryzjerzy zanim przystąpią do obcinania włosów, muszą je odpowiednio wzmocnić kosmetykami.

Kosmetyki do włosów stosowane przez fryzjerów są zdecydowanie lepsze i skuteczniejsze w pielęgnacji nawet zniszczonych włosów niż nawet najlepsze kosmetyki dostępne w handlu detalicznym dlatego efekt jednego ich zastosowania widać już po chwili i wychodząc od fryzjera mamy wrażenie, że nasze włosy są w zdecydowanie lepszej kondycji. Niestety przeważnie efekt utrzymuje się do pierwszego mycia włosów w domu. W każdym razie z pewnością fryzjer dobierze nam taka fryzurę, by wzmocnić włosy. Stylistyka włosów opiera się głównie na tym, że fryzjer najpierw właśnie zajmuje się jakością włosów, ocenia ich stan, gęstość, podatność na układanie a dopiero później zajmuje się dobieraniem fryzury.

Często robi to nie tylko pod kątem mody ale przede wszystkim wygody, tak by nie trzeba było stosować zabiegów, które niszczą włosy, tzn takich jak na przykład codzienne prostowanie prostownicą. Dlatego nie warto u stylisty spierać się o fryzurę, on jednak lepiej wie, co bzie dla nas odpowiednie, ma trochę na ten temat więcej wiedzy. Często jest tak, że nasza wymarzona fryzura nie będzie tak odpowiednia dla nas jakbyśmy tego chcieli i opcja proponowana przez stylistę będzie o niebo bardziej trafiona. A stosując się do jego innych zaleceń możemy spełnić nasze marzenia o pięknej fryzurze i zdrowym, mocnych włosach.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin