Fryzjerzy styliści

Coraz częściej słyszy się określenie fryzjer- stylista. Określenie stylista bardziej nam się zawsze kojarzyło z kimś kto pomaga się ubrać, dobrać strój. Dobór fryzury większość z nas ogranicza przeważnie do przejrzenia katalogów w poczekalni u fryzjer, dlatego zaskoczenie budzi określenie stylista w odniesieniu do fryzjera. Czym się on różni od tradycyjnego fryzjera, poza cena usług oczywiście?

Przede wszystkim styliści z włosami robią więcej a nie tylko je obcinają. Przede wszystkim bowiem w stylizacji chodzi o to by dobierać fryzury nie tylko do twarzy, sylwetki i wieku ale również dobierać je pod kontem kondycji włosów, ich gęstości i podatności na układanie. Wiele osób błędnie wybiera fryzury właśnie dlatego, że nie bierze pod uwagę naturalnych predyspozycji swoich włosów i ich ewentualnego zniszczenia. Styliści takich błędów nie popełniają. Stylista bada włosy i dobiera odpowiednie środki zaradcze, gdy włosy są osłabione, zniszczone. Kosmetyki do włosów dobrane przez profesjonalistę z pewnością w krótkim czasie dadzą odpowiedni efekt. Zresztą stylista już w chwili mycia włosów przed ich obcięciem, zafarbowaniem zastosuje kosmetyki fryzjerskie, które przyniosą widoczną poprawę już po jednorazowym zastosowaniu.

Modne fryzury zaproponowane przez stylistę z pewnością sprawią, że będziemy wyglądać dobrze a w wielu przypadkach również zdecydowanie młodziej. Również nasze włosy po zastosowaniu zabiegów kosmetycznych, farbowaniu, strzyżeniu będą wyglądać bardziej zdrowo. Jeżeli wysłuchamy rad stylisty i zastosujemy się do nich przy codziennej pielęgnacji włosów, zawsze one będą nas zdobić doskonałym wyglądem. Zwykły fryzjer nie zajmie się naszymi włosami tak kompleksowo, on tylko ograniczy się do tego, że  zapyta nas, jak chcemy być obcięci, nie powie nam, że do takie fryzury nie nadają się nasze włosy, on nas tak obetnie, i tyle.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin