Wybór fotografa ślubnego

Życie ciągle stawia nas przed wyborami. Im ważniejsza okazja, tym wybór trudniejszy. Dzień ślubu to inauguracja wielu wyborów i przygotowań.  Aby cały włożony w jego przygotowanie wysiłek oraz radość cieszyły nas nawet po wielu latach- warto zainwestować w dobrego fotografa ślubnego, który należycie udokumentuje nasze przeżycia i oprawę tego wspaniałego dnia.

Pierwszą rzeczą jest zawsze ustalenie budżetu. Zdjęcia można mieć już nawet za darmo,  jeśli będzie robił je ktoś z rodziny lub znajomy. Pod żadnym pozorem nie powinna być to osoba bez doświadczenia w tematyce fotografii ślubnej i weselnej. Źle zrobione zdjęcia można próbować ratować w programach graficznych, ale efekt będzie raczej mizerny. Można postawić na osobę początkującą oferującą śmiesznie niskie ceny- jednak bez sprawdzenie jego portfolio i solidności nie warto podejmować takiego ryzyka. Wasz ślub nie powinien być miejscem nauki ani poligonem doświadczalnym dla żółtodzioba.

W dużych miastach takich jak Warszawa, Katowice czy Kraków bez problemu znajdziemy oferty wielu fotografów ślubnych i wiele studiów fotograficznych do których warto zaglądnąć i gdzie osobiście można zapoznać się z wykonawcą zlecenia. W nieco mniejszych jak Bielsko-Biała, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice o wiele łatwiej szuka się profesjonalnego fotografa poprzez Internet przeglądając  www lub korzystając z portali ślubnych. W najmniejszych miejscowościach często skazani jesteśmy na bardzo ograniczony wybór, ale nie zaszkodzi poszukać fotografa weselnego z okolicznych, większych miast.

Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na portfolio. Jest ono próbką umiejętności i pozwala ocenić, czy styl zdjęć odpowiada naszym wymaganiom. Mówi się, że poczta pantoflowa i polecenia to najlepsza forma reklamy. Ta prawda sprawdza się również w przypadku fotografów ślubnych. Na tej podstawie będziemy w stanie ustalić nie tylko jakość zdjęć, ale także charakter i solidność fotografa. Od tego w dużej mierze zależeć będzie jakość współpracy, a więc i efekt końcowy. Nie zawsze jednak znajdziemy wśród rodziny i znajomych kogoś, kto wybranego fotografa już zna. Przed podjęciem decyzji o jego wynajęciu na ślub i wesele- warto dać się namówić na sesję narzeczeńską. Rozmowa przy kawie nie da nam takiej ilości informacji, jak możliwość współpracy z fotografem w praktyce.

Kwestie finansowe to również ważna kwestia. Dowiedzmy się dokładnie za co płacimy. Usługa fotograficzna szczególnie w przypadku fotoreportażu ślubnego i pleneru fotograficznego składa się z wielu elementów. Za tą samą cenę możemy otrzymać pięćdziesiąt zdjęć, a możemy i pięćset. Możemy otrzymać fotoreportaż z kościoła i dwóch godzin wesela, a inny fotograf może oferować nawet kilkanaście godzin pracy. „Kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje”- wybierając podejrzanie tanią ofertę narażamy się na niesolidność lub dodatkowe, ukryte koszty.

Jestem fotoreporterem i fotografem ślubnym z Bielska-Białej. Zapraszam na moją stronę www gdzie znajdziecie zdjęcia i  poradniki, które pomogą Wam dokonać satysfakcjonującego wyboru.

Powodzenia.

 

© 2017 – 2019, fototeo. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: fototeo