Filmy Ślubne

Nagrywanie ślubów, podobnie jak robienie zdjęć ślubnych to wciąż bardzo poszukiwane usługi, nawet w dobie aparatów cyfrowych. Na mniej ważne uroczystości już fotografów się nie zamawia ale ślub jest na tyle istotnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka, że nadal zależy nam, na jak najlepszej jakości pamiątek. Fotograf ślubny, taki z prawdziwego zdarzenia, który doskonale wie, jak robić ciekawe zdjęcia, najefektowniej potrafi utrwalić tą ważną dla nas chwilę. Przede wszystkim fotografia ślubna nie może być nudna lub zbyt mocno przerabiana w programie graficznym.

Przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Zresztą takie przeróbki graficzne pokazują, jak marnym fotografem jest ten, który musi sobie pomagać w ten sposób. Podobną porażką są przerabiane sztucznie filmy ze ślubu. Oczywiście, zawsze ważny jest montaż, by usunąć fragmenty nieciekawe, obniżające komfort oglądania. Jednak niestety wielu pseudo fachowców idzie o kilka kroków dalej. Próbują różnymi trickami graficznymi zatuszować swoje braki umiejętności. Poszukując dobrego fotografa i kamerzysty na swój ślub, warto zwracać uwagę na portfolio. Tam, gdzie znajdziemy najmniej udziwnień, śladów przeróbek graficznych, a wciąż efekt końcowy będzie nam się podobał, tam jest oferta warta uwagi. Dobry fachowiec wciąż potrafi tak kręcić lub tak robić zdjęcia, że są one doskonałej jakości bez dodatkowych przeróbek programami.

A jeżeli mamy wątpliwości, a mamy przy okazji możliwość, warto podejść do osoby, która robi zdjęcia i zapytać, o jakieś opcje aparatu. Są „fachowcy”, którzy mają drogi sprzęt, a potrafią robić zdjęcia jedynie w trybie „auto” ponieważ nie mają pojęcia o możliwościach aparatu. Warto zatrudniać kogoś takiego? Wideofilmowanie to coś, co obecnie odbywa się z reguły z dwóch kamer, a następnie film jest montowany w jedną całość. Takiego montażu jednak nie należy porównywać do sztucznej obróbki, ponieważ to ma na celu tylko jak najwierniejsze oddanie najciekawszych momentów uroczystości.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin