Zdjęcia do ślubu

Dzień ślubu jest dla wszystkich ważnym wydarzeniem, nic zatem dziwnego, że zawsze chcemy go utrwalić. Pamięć ludzka jest zawodna, dlatego wolimy te wydarzenie zapisywać na filmach i zdjęciach. W ten sposób możemy do nich wracać nawet po latach. W każdym mieście możemy znaleźć co najmniej kilku fotografów, którzy w swojej ofercie mają również wideofilmowanie. Zdjęcia ślubne czy film z wesela to obecnie chyba najpiękniejsza pamiątka z tego dnia. Zdjęcia to nie tylko te, do których pozują młodzi ze świadkami. To również ciekawe chwile w czasie samej ceremonii i w czasie wesela. Fotograf przechodzi się między gośćmi i utrwala najciekawsze sytuacje, miny gości czy po prostu ich zabawę.

 

Fotograf ślubny musi mieć odpowiednie wyczucie chwili a przede wszystkim refleks, tak, by faktycznie te zdjęcia były udane. Nikt nie chce przecież oglądać zdjęć na których wyszedł nieciekawie, z głupią miną czy też na których został utrwalony w czasie jedzenia.  Podobnie jest w kwestii filmów. Filmy ślubne nie mogą być nudne, nie mogą również pokazywać scen krępujących. Powinny za to pokazywać ważne elementy ceremonii a później ciekawsze fragmenty wesela. Zabawę gości, młodych. Tu również każdy na filmie chce być uchwycony w jak najkorzystniejszy sposób, więc kamerzysta musi wiedzieć jak podchodzić, z której strony najlepiej filmować daną sytuację czy osobę.

Pozornie nie wydaje się to specjalnie trudne a jednak wciąż wiele osób po otrzymaniu nagrania jest rozczarowanych. Nie każdy kamerzysta faktycznie nadaje się do tego. Nie wystarczy trzymać kamerę, by nagrywać dobre filmy ze ślubów czy wesela. Trzeba jeszcze mieć wprawne oko, wyczucie i chociaż trochę doświadczenia w tej materii. Niektórzy nazywają to darem lub talentem, nie można tego od tak wyćwiczyć, to po prostu trzeba mieć.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin