Makijaż ślubny – praktyczne wskazówki dla Panny Młodej

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że makijaż ślubny to najważniejsze malowanie w życiu kobiety. Jednocześnie jest to najtrudniejszy rodzaj makeupu. Dlatego większość kobiet tego dnia decyduje się na zamówienie doświadczonej wizażystki. Jest to chyba najrozsądniejszy wybór, ponieważ w dniu ślubu nie można pozwolić sobie na pomyłki.

Istotny jest również okres przed ślubem. Jeżeli zamierzacie wykonać jakieś znaczące zabiegi kosmetyczne, to lepiej zrobić to na co najmniej dwa lub trzy miesiące przed uroczystością. Pozwoli to Waszej skórze odpowiednio się zregenerować. Wizyta u kosmetyczki to dobry podkład do późniejszego makijażu ślubnego. Oczywiście ważne są również domowe zabiegi pielęgnacyjne, których nie powinno się zaniedbywać. Koniecznie musicie wysypiać się i dbać o swoje zdrowie. Worki pod oczami oraz zmęczoną cerę nawet najlepiej wykonany makijaż może nie zakryć. Uważajcie również z solarium, nie powinno się przesadzać z opalaniem, szczególnie tuż przed ślubem. Sztuczne światło może spowodować zaczerwienienia na Waszej skórze.

Może nie zdajecie sobie sprawę z tego, ale na makijaż ślubny duży wpływ ma wybrana suknia ślubna i dopasowane do niej dodatki. Trzeba tutaj umiejętnie wszystko ze sobą połączyć, aby finalnie nic nie gryzło się, a stanowiło po prostu harmonijną całość. Uwierzcie mi, że to nie lada sztuka i malowanie się samemu to ogromne wyzwanie, któremu nie każda kobieta podoła. Ale od czego w końcu są ślubne wizażystki? Szczególnie ważne jest, aby dopasować makijaż ślubny do Twoich upodobań. Dlatego absolutnie niezbędne jest wykonanie próby. Kiedy na nią się umówić? O tym przeczytacie tutaj http://www.goodchoice.com.pl/makijaz-slubny/.

Dla kobiet, które zdecydują się własnoręcznie malować, mamy kilka istotnych wskazówek.

Po pierwsze makijaż ślubny wymaga użycia trwalszych kosmetyków. Zatem licz się z tym, że będziesz musiała kupić parę produktów.
Po drugie makeup musi być dostosowany do pewnych aspektów związanych z fotografią. Musi być wystarczająco intensywny, a przede wszystkim zakrywać mankamenty cery.

© 2018 – 2019, Michu. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: Michu