Dodatki i suknie ślubne

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka, nie da się temu zaprzeczyć dlatego zrozumiałe jest to, że tak starannie się do niego przygotowujemy. Poszukiwane są kreacje nie tylko dla młodych ale również dla najbliższej rodziny, tak by wszyscy prezentowali się odpowiednio ciekawie. Większość panien młodych preferuje suknie ślubne długie, tradycyjne, białe jednak coraz częściej pojawiają się propozycje sukien ślubnych krótkich lub z dodatkami w wyrazistych kolorach. Często jest tak, że góra sukni jest w innym kolorze niż dół, najczęściej biel łączona jest z czerwienią ale również złotem, srebrem, brązem.

Często dodatki ślubne są właśnie w tych kolorach, bukiety itp. Jednak w naszym społeczeństwie takie odważne kreacje ślubne z elementami w zdecydowanych kolorach wybierają osoby bardziej odważne, świadome mody jak i przywiązujące mniejszą wagę do tradycji i przesądów. Przeglądając katalogi sukien ślubnych można nabrać przekonania, że jednak takie ekstrawaganckie elementy słabo się przyjmują. Sukni takich odważniejszych jest zawsze zdecydowanie mniej, wciąż jednak królują w każdym sezonie suknie białe i ecru.

Salony mody ślubnej również mają z reguły jedynie kilka kreacji takich bardziej odważnych, reszta jest jednak bardzo tradycyjna, długie i białe suknie z welonami, często również posiadające długie treny.  Podstawowe rozmiary sukni to 36, 38, 40 suknie w większych rozmiarach trudniej jest dobrać, jest ich zdecydowanie mniej, a jeżeli są to w dość ograniczonej liczbie fasonów. To dlatego przeważnie każda panna młoda na kilka miesięcy przed ślubem zaczyna się bardzo silnie odchudzać, by zmieścić się w wybraną kreację. Wiele osób o niestandardowych wymiarach decyduje się jednak na to by uszyć suknie, tak by lepiej dopasować jej wygląd i fason do swojej figury. Jest to przy okazji znacznie tańsze rozwiązanie.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin

1 thought on “Dodatki i suknie ślubne

    Dobór sukni na bal « Velon – Moda i Styl

    (Styczeń 10, 2012 - 12:30 am)

    […] Swarovskiego. Moda w karnawale każdego roku różni się w zasadzie nieznacznie, sprawdzają się suknie w każdym kolorze by tylko wyglądać efektownie i dobrze czuć się tak, by strój nie psuł nam […]

Komentarze są wyłączone.