Zadbaj o piękne zęby

Stomatolog to taki specjalista przed którym miękną kolana nawet największych twardzieli. Jednak piękny uśmiech to przede wszystkim uśmiech zdrowy dlatego warto przełamywać lęki i korzystać z leczenia stomatologicznego dla własnego dobra. Zresztą stan zdrowia naszej jamy ustnej wpływa na nasze ogólne zdrowie, całego organizmu. Jeżeli mamy nie leczoną próchnice, bakterie z jamy ustnej przedostają się do innych narządów, co może mieć wpływ na nasze zdrowie, na występowanie różnych schorzeń.

Wiele osób narzeka na ceny leczenia dentystycznego i jest tu niestety wiele racji. Bezpłatne leczenie dentystyczne mają zagwarantowane jedynie dzieci do 18 lat. Dorośli dostęp do bezpłatnego leczenia dentystycznego mają jedynie w zawężonym zakresie, za leczenie zębów trzonowych tylnych zapłacimy z własnej kieszeni podobnie jak wiele ponad standardowych zabiegów. NFZ pod względem leczenia stomatologicznego dorosłych nie jest zbyt rozrzutny i prawda jest taka, że jeżeli chcemy mieć piękne, zdrowe zęby, musimy zadbać o nie w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Coraz więcej jest na naszym rynku ofert prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych i wiele z nich zapewnia pełne leczenie stomatologiczne. Cena takiego ubezpieczenie to około 150 do 600 złotych miesięcznie, ale jeżeli zsumujemy koszt pojedynczych wizyt u dentysty, chyba wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego, dodatkowego jest korzystniejsze.

W każdym razie po wyleczeniu, uzupełnieniu ewentualnych ubytków, wybieleniu zębów i uzupełnieniu szkliwa, dla zdrowia naszego uśmiechu jest tak samo ważna właściwa higiena. To błędy w utrzymaniu higieny jamy ustnej najczęściej doprowadza do próchnicy i innych problemów z zębami. Podstawowym w tym wypadku błędem jest zbyt długie używanie jednej i tej samej szczoteczki. Szczoteczkę wymieniamy raz miesiącu. Najlepiej kupować takie z miękkim włosiem, które nie podrażnia dziąseł ani nie uszkadza szkliwa. Najlepiej jeżeli włoski na szczoteczce są różnej długości, wtedy docierają we wszystkie zakamarki. Równie ważne jest samo szczotkowanie, które powinno odbywać się ruchami okrężnymi , powoli przesuwając się z zęba na ząb. Im dłużej szczotkujemy zęby, tym mamy większą pewność, że robimy to dokładnie. Warto po szczotkowaniu stosować dodatkowo płyn do płukania ust, który dotrze tam, gdzie nie dotarła szczoteczka, dzięki czemu nasza jama ustna będzie dłużej chroniona przed atakiem drobnoustrojów.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin