Żywność modyfikowana

Coraz więcej słyszy się o zdrowej żywności, zdrowym trybie życia, to wszystko dzieje się za sprawą zmęczenia powszechnym zanieczyszczeniem środowiska w którym żyjemy. Chcemy czegoś co będzie bezpieczne dla nas i naszej rodziny. Jesteśmy zmęczeni sztucznie hodowanymi warzywami, które dodatkowo są pełne chemii z oprysków i sztucznych nawozów. Mamy dość mięsa ze zwierząt, które nigdy nie widzą trawy i słońca, hodowane są w budynkach, gdzie karmione są modyfikowana paszą. Poszukujemy zdrowej alternatywy. Co warto jeść?

Przede wszystkim produkty ze specjalnych farm ekologicznych,  Wtedy faktycznie dostajemy produkty pełnowartościowe, zdrowe pozbawione sztucznych dodatków. Minusem tych produktów jest to, że jest ich niewiele, są zdecydowanie droższe od produktów z produkcji masowej, w czasie obróbki cieplnej są większe straty objętości produktów, które nie są sztucznie przed tym zabezpieczane. Inna sprawa, że gotowane potrawy z takich produktów mają zupełnie inny,  zdecydowanie lepszy smak. Kuchnia wypełnia się wtedy zupełnie innymi zapachami, niż wtedy, gdy sięgamy po półprodukty czy nawet surowce ale gorszej jakości. Mało kto sobie zdaje sprawę z tego, że większość kłopotów ze zdrowiem, jakie nękają nasze społeczeństwo, wynikają ze złej jakości tego co jemy.

Jemy produkty, które nie mają takiej wartości odżywczej jak powinny a suplementy diety niewiele pomagają. Witaminy i mikroelementy z suplementów diety nie są przez organizm tak dobrze przyswajane jak te występujące naturalnie. Obecnie zdrowa żywność z supermarketu to właściwie mit, coś o czym się słyszało, ale nigdy nie widziało. Nie każdy ma własny ogródek warzywny czy hodowle drobiu czy innych zwierząt, dlatego w miarę możliwości trzeba szukać produktów odrobinę bardziej ekologicznych, czy takich ze wspomnianych farm ekologicznych, nawet jedynie od czasu, do czasu.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin