Zdrowe odżywianie i dieta

Powszechny kult młodości i szczupłej sylwetki skłania często do tego, że osoby mające odrobinę więcej centymetrów w pasie niż to nakazuje moda, decydują się na niekiedy bardzo drakońskie diety. Niestety najczęściej takie ostre diety mają bardzo poważne skutki uboczne. Tak na prawdę niewiele osób wie, że odchudzanie wymaga czasu i odpowiedniej dozy rozsądku. Większość osób narzuca sobie ograniczenia czasowe, na zasadzie muszę schudnąć do tego a tego dnia. Wszystkie niepowodzenia w walce ze zbędnymi kilogramami traktują jako osobiste porażki, które mają duży wpływ na ich codzienne życie. To dlatego coraz częściej występuje anoreksja czy bulimia.

Zaburzenia łaknienia to najczęstsze skutki uboczne nieodpowiednich diet. W odchudzaniu pod presją niestety nie ma mowy o tym, by odżywiać się zdrowo, najczęściej osoby pragnące schudnąć po prostu przestają jeść albo ich codzienna dieta staje się zbyt jednostajna co również jest ogromnym błędem. Porady żywieniowe znajdowane w prasie kobiecej są najczęściej nie poparte żadną konsultacją specjalisty a przecież każde odchudzanie powinno się zacząć właśnie od wizyty u specjalisty, dietetyka. Osoby z dużą nadwagą powinny przed rozpoczęciem diety skonsultować się  z lekarzem, zrobić podstawowe przynajmniej badania.

Tylko w ten sposób mogą rozpocząć walkę z nadmiarem kilogramów. Tylko w ten sposób takie osoby mają szanse na skuteczną dietę. Chodzi tu przede wszystkim o to, by takie osoby nie miały efektu jojo. Skuteczna dieta to coś co istnieje, tylko źle przeprowadzona sprawia, że wygłodzony organizm w momencie zaniechania diety, przybiera na wadze jeszcze więcej i szybciej niż wcześniej. Dlatego jeżeli dieta ma mieć stałe skutki, powinna odbywać się etapami, tak by organizm miał szanse przyzwyczaić się do zmiany masy ciała.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin