Zdrowa kuchnia

Każdy ma swoje spojrzenie na zdrowy tryb życia. Dla jednych będzie to codzienne bieganie, inni ograniczą się do tego, że kupując żywność będą unikali produktów z dużą ilością konserwantów. Jest to o tyle dobre, że bardzo ważne jest to co jemy a zdrowa dieta niewiele ma wspólnego z chipsami czy jedzeniem typu fast food gdzie są owszem kalorie ale z rodzaju tych pustych, które naszemu organizmowi w zasadzie nic nie dają poza chwilowym nasyceniem. Nasza dieta powinna być nastawiona przede wszystkim na warzywa i owoce, później kasze, pieczywo i makarony, później nabiał.

Mięso, zwłaszcza czerwone powinno być jedynie urozmaiceniem diety, czymś co podnosi walory smakowe pożywienia. Tylko odżywiając się w ten sposób, zachowując takie proporcje możemy na długo zachować zdrowie i młodzieńczy wygląd. Nie ma chyba lepszego sposobu na zachowanie dobrej kondycji organizmu niż zapewnienie mu naturalnych źródeł witamin i składników odżywczych a także składników mineralnych. Jednak te wysiłki warto wesprzeć jeszcze dodatkowo zdrowym trybem życia polegającym na odpowiednim zarządzaniem swoim czasem, chodzi tu o to by znaleźć czas na pracę ale również na wypoczynek czy sport.

Nie chodzi tu wcale o sport wyczynowy, warto po prostu czas wolny spędzać aktywnie, na świeżym powietrzu. Dotleniony organizm w dobrej kondycji fizycznej jest bardziej odporny na choroby, wirusy i bakterie będą musiały znaleźć sobie innego nosiciela. Jednak we wszystkim należy zachować umiar, czasem aktywny wypoczynek warto również zamienić na zwykłe nic nie robienie. Taka forma wypoczynku czasem również jest wskazana. Czasem wystarczy dziesięciominutowe przymknięcie oczu w ciągu dnia, by organizm zregenerował swoje siły, co przełoży się oczywiście na poprawę odporności i samopoczucia.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin