Urlop w sanatorium

Pobyt w sanatorium większości osób kojarzy się z wczasami dla ciężko chorych osób w podeszłym wieku. Tymczasem sanatoria i uzdrowiska odwiedzają bardzo różne grupy wiekowe, a problemy zdrowotne kuracjuszy również mogą mieć różne natężenie.

Współczesne sanatoria to w większości nowoczesne obiekty z wykwalifikowaną obsługą kadrową, dobrym sprzętem i bogatą ofertą zabiegów. Wiele z tych ośrodków zostało w ostatnich latach zmodernizowanych dzięki dotacjom unijnym. Wybór sanatoriów jest w Polsce bardzo duży. Zależnie od potrzeb można wybrać się w góry, nad morze albo w inny region kraju.

Osoby spędzające czas w sanatoriach zasadniczo dzielą się na dwie grupy. Są to kuracjusze kierowani przez lekarzy oraz osoby wybierające prywatne pobyty. Ci pierwsi korzystają z dopłat rządowych, natomiast pozostali płacą za cały pobyt i zabiegi. Kuracjusze z reguły łączeni są w specjalne grupy, dzięki czemu łatwiej jest ich zintegrować. Razem chodzą nie tylko na zabiegi, ale też jeżdżą na wycieczki.

Zasadniczo głównym celem pobytu w sanatorium jest poprawa stanu zdrowia. Trafiają więc tam osoby po wypadkach oraz przewlekle chore. Na miejscu można wybrać się na basen albo pójść na siłownię, gdzie znajduje się profesjonalny sprzęt fitness. Znajdą się tam atlasy, bieżnie czy hantle. Ćwiczenia odbywają się oczywiście pod okiem doświadczonych instruktorów.

Inne dostępne zabiegi to masaże, krioterapia, bicze wodne oraz zabiegi relaksacyjne. W wielu sanatoriach można także korzystać z zabiegów upiększających oraz z konsultacji z dietetykiem czy psychologiem.

Kuracjusze spędzający urlopy w sanatoriach poza korzystaniem z zabiegów mogą zwiedzać okolicę, udawać się na piesze wędrówki czy brać udział w ogniskach i dansingach. Na miejscu zwykle można wypożyczyć rowery i kije trekkingowe.

Jest to bardzo dobra forma spędzania urlopu szczególnie dla osób samotnych. Tutaj zawsze znajdą się osoby chętne do nawiązywania kontaktów i współtowarzyszenia w zabiegach. Jeśli chodzi o koszty spędzania urlopów w sanatoriach to stawki są bardzo zróżnicowane. Z promocji cenowych można korzystać poza sezonem.

Na zdjęciu: Kudowa-Zdrój

© 2017 – 2019, belinda1. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: belinda1