Sprawdzaj co jesz na codzień

Człowiek ma tendencje do tego ze wpada ze skrajności w skrajność. Albo się objadamy albo głodzimy, albo jesteśmy leniwi albo popadamy w pracoholizm. Brak w nas równowagi. Obecnie bardzo modne jest stosowanie diet, nie tylko zresztą odchudzających ale również przeczyszczających itp. W większości są to wydumane pomysły osób, które tak na prawdę nie wiedzą co to zdrowe żywienie. Wynikiem większości źle przeprowadzonych diet są zaburzenia metabolizmu, zaburzenia łaknienia co często kończy się anoreksją a najczęściej ogólnie kończy się zupełnie odwrotnym skutkiem od zamierzonego.

Przeważnie osoba zaciekle odchudzająca się, zwyczajnie tyje jeszcze bardziej. Wszystko jest spowodowane tym, że brakuje nam umiaru w tym co robimy. W przypadku wielu osób wystarczyłoby tylko zmniejszenie proporcji zjadanych posiłków, inne zbilansowanie diety zamiast jakiś rewolucyjnych zmian w żywieniu. Zapominamy w tym wszystkim, ze nasz organizm jest do czegoś już przyzwyczajony, i jeśli na siłę, w krótkim czasie będziemy chcieli to zmienić, wyjdzie na to zupełnie inaczej. Odchudzanie nie polega na rewolucji w życiu, tylko na bardziej zdrowym żywieniu, zmniejszenie ilości spożywanych kalorii i większej ilości najzdrowszego dla nas ruchu. Jeżeli chcemy uzyskać porady żywieniowe, lepiej udać się do dietetyka, zamiast próbować w ciemno jakieś drakońskie diety.

Ostatnio zrobiło się głośno o popularnej diecie, sprawa jest tym bardziej rozdmuchana przez media, że stosowały ją również znane osoby. W każdym razie owa dieta owszem, skutkuje tym, ze tracimy na wadze ale sprawia również, ze w naszym organizmie dochodzi do spustoszenie. Zaczynają się problemy z nerkami, wątrobą. Osoby stosujące tą dietę skarżą się na wiele innych również dolegliwości, które jak się okazuje, są związane ze stosowaniem tej popularnej niestety diety.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin