Sport i zdrowie

Chyba każdy z nas marzy o tym by żyć jak najdłużej, zachowując przy tym zdrowie i pełną sprawność fizyczną. Jednak współczesny tryb życia jednak temu nie służy, zdecydowanie za często sięgamy po używki, niezdrową dietę. Tu trzeba jeszcze wspomnieć o zanieczyszczonym powietrzu i środowisku w ogóle. To nie wpływa najlepiej na nasze zdrowie i trudno oczekiwać długowieczności, gdy wystawieni jesteśmy co dzień na takie czynniki. Ale nawet w tych niesprzyjających warunkach można zadbać o swoje zdrowie.

Przede wszystkim trzeba zmienić nawyki żywieniowe, to co jest smaczne nie zawsze jest zdrowe, chodzi tu przede wszystkim o słodycze, przekąski takie jak chipsy i jedzenie z tak zwanych fast foodów. Nie dość, że nie zdrowie to jeszcze strasznie tuczące a mimo to nie wnoszą do naszego organizmu poza tłuszczem i węglowodanami żadnych substancji odżywczych, ważnych dla zdrowia.  Zdrowa dieta powinna zawierać przede wszystkim spore ilości białka a także witamin, składników mineralnych. Są one niezbędne dla regulacji wielu ważnych procesów zachodzących w organizmie. Bez nich wiele procesów może nie zachodzić w ogóle, lub zachodzić w sposób niewłaściwy.

Wiele osób ignoruje znaczenie witamin co jest bardzo poważnym błędem a łykanie suplementów diety z zawartością witamin nie rozwiązuje sprawy, sztucznie wytworzone witaminy nie są tak dobrze przyswajane jak witaminy pochodzenia naturalnego. Dla zdrowia oprócz zdrowej diety, również ważny jest wypoczynek. Niestety często pracując w dużych korporacjach o odpoczynku zwyczajnie zapominamy i wtedy zaczynają się największe problemy. Przede wszystkim zaczynają się problemy ze zdrowie, gdzie winowajcą jest wyraźny spadek odporności, ale zaczynamy przez to być również mniej odporni na stres, gorzej radzimy sobie w sytuacjach stresowych stąd tylko już krok do choroby, którą śmiało można nazwać znakiem czasów, chodzi tu o depresje. Dotyka ona coraz częściej młodych ludzi, którzy pozornie powinni być zadowoleni z życia, mając dobrze płatną pracę. Niestety to tylko przeważnie pozory.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: admin