Nierówna walka z nałogiem

Jak rzucić palenie ,by już więcej do nałogu nie powrócić? To pytanie zadaje sobie jedna czwarta globu ziemskiego uzależniona od nikotyny. Ci, którzy tego dokonali mówią: silna wola. Jednak czy to wystarczy?

Pierwszy krok

Rzucanie palenia należy rozpocząć od własnych postanowień. Kiedy już wewnętrznie uzgodni się ze sobą co tak naprawdę jest potrzebne, wtedy można powoli przystępować do działania.. Najpierw należy znaleźć sobie siłę i motywację do działania. Wyobrazić sobie życie bez nałogu, bez potencjalnych chorób i wykrzesać w sobie pragnienie do zmian. To może być jedna z najważniejszych decyzji w całym życiu. Po spaleniu ostatniego papierosa należy udać się do specjalisty, najlepiej poleconego przez znajomego, który z niego korzystał. To właśnie specjalista pomoże ustalić zgodnie z organizmem i potrzebami rzucającego jaką drogą najlepiej pójść, by rzucanie palenia odbyło się bez przeszkód. Wyborów jest wiele.

Kolejna faza

Jedną  z dróg jest zakupienie nikotynowego zamiennika. Może to być guma z nikotyną, plastry z nikotyną, inhalatory czy tabletki do ssania. Innym wyborem może być również papieros elektroniczny- mały przedmiot inhalujący nikotynę tak samo jak zwykły papieros, jednak bez zawartości substancji szkodliwych, za to dający złudzenie prawdziwego palenia. Istnieją również mniej standardowe formy. Rzucanie palenia może być również wspomagane przez medycynę naturalną. Oferuje ona duży pakiet terapii, każda zostaje dostosowana indywidualnie do rzucającego. Kilka z nich to: hipnoza (najbardziej skuteczna), aromaterapia, masaże, akupunktura czy ziołolecznictwo. Wyborów jest wiele, dlatego właśnie potrzebny jest specjalista, który wybierze odpowiednią formę dla pacjenta. To na nim należy się oprzeć.

Skuteczność metod

Rzucanie palenia jest problemem, który będzie istniał przez całe życie. Niestety  nie istnieje stuprocentowy środek, który zagwarantuje rozstanie się z nałogiem i nie sięgnięcie po niego po kilku latach. Każda z tych metod jest skuteczna na swój sposób, jednak to siła i wytrwałość pacjenta jest kluczem do sukcesu. Gdy były nałogowiec przestanie już korzystać z zastępczych urządzeń z nikotyną, to tylko jego zdecydowanie sprawi, że odmówi kolejnego papierosa. Jest to walka przez całe życie, jednak jest to walka zwycięska, ponieważ gwarantuje długie lata w zdrowiu. Organizm po pewnym czasie od odstawienia sam zaczyna się regenerować i wracać do stanu przed paleniem. Znika nieprzyjemny zapach i nieświeży wygląd, zaś cera przybiera naturalny kolor. Kluczem do sukcesu jest wiara i wytrwałość.

© 2017 – 2019, pawel1. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: pawel1