Jak leczy się półpaśca?

Półpasiec należy do tych chorób, przed którą nie można uchronić się za pomocą szczepienia. Jeśli w naszym ciele jest wirus ospy wietrznej (który pozostał w organizmie po przebyciu tej choroby) – nie możemy zrobić nic, aby mieć całkowitą pewność, że nigdy nie zachorujemy na półpaśca.

Oczywiście – wcale nie jest tak, że wcześniej przebyta ospa wietrzna gwarantuje, że będziemy mieli z całą pewnością półpaśca. Na szczęście wcale tak nie jest, choć półpasiec nadal atakuje sporą liczbę osób (zwłaszcza starszych).

Sama choroba jest dość bolesna i męcząca. W związku z tym, że może ona grozić dość dużymi powikłaniami – w żadnym wypadku nie można pozwolić sobie na to, aby tę chorobę zlekceważyć. Do walki z nią warto się przygotować i mieć po swojej stronie lekarza.

Uważa się, że półpasiec najlepiej leczyć jest przez… odpoczynek. Zaleca się, aby chora osoba została w domu (najlepiej w łóżku). Przede wszystkim dlatego, aby nie przekazywała wirusa dalej. Warto nadmienić, że chorzy na półpaśca nie zarażają innych półpaścem, lecz ospą wietrzną. Jednak nie są to jedyne argumenty za odpoczynkiem – półpasiec atakuje organizmy osłabione. Odpoczynek pozwoli nam się wzmocnić.

Oczywiście – potrzebne będzie także wsparcie  w postaci tabletek. Półpaśca leczy się przyjmując leki przeciwwirusowe. Leki te dostępne są tylko i wyłącznie na receptę – konieczna zatem będzie wizyta u lekarza. Pamiętajmy, że im szybciej zaczniemy przyjmować takie leki – tym skuteczniejsze i szybsze będzie leczenie. Właśnie z tego względu nie ma sensu odkładać wizyty u lekarza na przyszłość. Początkowe objawy półpaśca nie wskazują jednak na tę chorobę, jednak kiedy już pojawią się pierwsze zmiany skórne – należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Półpasiec wywołuje nierzadko dość duże napady bólu. Jednak zanim przyjmiemy z własnej inicjatywy leki przeciwbólowe – warto skonsultować to z lekarzem. Jest to naprawdę istotne, gdyż niektóre popularne środki przeciwbólowe mogą wywoływać skutki uboczne podczas leczenia półpaśca.

© 2017 – 2019, marlena. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: marlena