Dla kogo porady psychologów online?

Wraz z rozwojem internetu pojawiły się nowe oferty usług, z których można było dotychczas skorzystać jedynie stacjonarnie. Właśnie jedną z takich nowych usług są bez wątpienia porady psychologów online. Wiele na ten temat słyszy się różnych opinii. Jak zatem wygląda sprawa? Czy faktycznie psycholog online jest w stanie komuś pomóc?

Psycholog oczywiście najlepiej pomóc może podczas terapii. Trudno jest przez internet zobaczyć język niewerbalny, czy też wejść w bardziej ścisłą interakcję. I faktycznie – przy dłuższej terapii trudno jest udzielać pomoc (i ją wykorzystywać) jedynie za pomocą porad online. Jednak są takie sytuacje, kiedy psycholog online jest naprawdę użyteczny.

Czasami mamy do czynienia z sytuacja kryzysową. Psycholog online może pomóc często niemal natychmiast. Natomiast na wizytę w gabinecie trzeba zwykle nieco czasu poczekać. Porady online można zatem traktować niemal jak telefon zaufania  – pomagają szybko i są w łatwy sposób dostępne.

Czasami bywa także i tak, że borykamy się z problemami, o których trudno jest mówić. Napisać jest o wiele łatwiej. Zwłaszcza, że nikt się wtedy na nas nie patrzy, a my możemy schować się za anonimowością internetu. Zdecydowanie łatwiej jest skorzystać z takiej pomocy niż dusić w sobie problemy dłużej.

Nie zapominajmy także  o osobach, które nie mogą w sposób łatwy przemieszczać się. Czasem wyprawa do gabinetu psychologa wydaje się zbyt trudna lub ciężka (na przykład osoby niepełnosprawne). Zatem możliwość skorzystania z porady online – skraca dla tych osób dystans.

Jak zatem widać – porady psychologów online znalazły dla siebie całkiem pożyteczną niszę. Często bywa tak, że stanowią one pierwszy kontakt z psychologiem i bywają później punktem, od którego zaczynają się zmiany. Jednak aby tak było trzeba skorzystać z usług naprawdę dobrego psychologa. Najlepiej jest skorzystać z usług  certyfikowanych terapeutów, którzy prowadzą swój gabinet. Mamy wtedy pewność, że porady udziela specjalista, który zna się na swoim zawodzie.

© 2017 – 2019, marlena. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: marlena