Salon w kawalerce

Salon kojarzy się z reprezentacyjnym pomieszczeniem, w którym spędzamy czas na relaksie i spotkaniach ze znajomymi. Czasami jednak jest on jedynym pomieszczeniem w mieszkaniu i musimy go tak urządzić, aby spełniał ponadto rolę sypialni i pokoju do pracy. Nie jest to zadanie proste, aczkolwiek możliwe do zrealizowania.

Projektując wyposażenie salonu będącego jednocześnie sypialnią musimy umiejętnie wstawić rozkładany fotel lub sofę, które w dzień posłużą do siedzenia. Przydatnym okaże się także mały stolik, łatwy do przemieszczenia przed rozłożeniem spania. Całość oczywiście musi uwzględniać dodatkowe miejsce potrzebne do rozłożenia wypoczynku na noc. Jeżeli salon jest odpowiednio przestronny możemy wstawić do niego stół, w przeciwnym razie musi wystarczyć lada. Najkorzystniej jest ją umieścić pomiędzy częścią kuchenną a salonem, tworzyć będzie wówczas naturalne rozgraniczenie.

Wyposażenie w salonie

Wyposażenie w salonie kawalerki powinno składać się z mebli pozwalających na optymalne wykorzystanie pojemności i upchnięcie w nich jak największej ilości rzeczy. Nie brakuje obecnie na rynku mebli czy nawet gotowych systemów doskonale spełniających takie wymagania.

Warto wykorzystać do wykończenia jasną kolorystykę, która nieco powiększy optycznie całość mieszkania. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie na ścianie fototapety lub panelu szklanego z przestrzennym wizerunkiem, które spotęgują jeszcze to wrażenie.

Także oprawa okien oraz narzuty czy koce powinny być z lekkich materiałów i w pastelowych kolorach. Te proste zabiegi pomogą zminimalizować efekt przytłoczenia w niewielkim wnętrzu.

Dekoracje salonu

Dekoracje salonu powinny być raczej ograniczone do minimum, aby nie zmniejszały one ilości miejsca. Im mniej będzie elementów wyposażenia i ozdobnych dekoracji, tym salon będzie robił wrażenie bardziej przestronnego.

Mimo, iż aranżacja salonu w kawalerce nie jest sprawą prostą można ją wykonać w sposób, który przyniesie naprawdę zdumiewające efekty, należy jedynie odpowiednio dopasować poszczególne jej elementy.

© 2017 – 2019, daro44. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: daro44