Rzucanie palenia z e-papierosem

Czy zastępowanie papierosa czymś innym ma jakikolwiek sens? Na rynku znajdziemy wiele specyfików mających pomóc w walce z nałogiem. Większość z nich dostarcza do organizmu stałe dawki nikotyny, mające pomóc w początkowym okresie po odstawieniu papierosów. Czym e-papieros różni się od tych wszystkich środków?

Alternatywny papieros

Papieros elektroniczny różni się od swojego tradycyjnego odpowiednika sposobem działania. Cała reszta pozostaje praktycznie taka sama. To właśnie te właściwości zadecydowały o sukcesie urządzenia na wszystkich światowych rynkach. Jest ono popularne zarówno w Azji i Ameryce, jak i całej Europie. E-papieros dostarcza do organizmu czystą nikotynę pozbawioną substancji smolistych. Podczas jego pracy nie zachodzi żaden proces spalania. Wszystko opiera się na podgrzaniu płynu z nikotyną oraz wytworzeniu specjalnej mgiełki, którą wdycha e-palący. Cała reszta wygląda tak jak podczas palenia zwyczajnego papierosa. Można wciągać i wypuszczać dym, a na rynku jest wiele modeli imitujących dobrze znane tradycyjne papierosy.

E-rzucanie

Papieros elektroniczny może być pomocny w rzucaniu palenia ze względu na regulowane dawki nikotyny. Użytkownik sam wybiera płyn z dowolnym stężeniem tego specyfiku. Tym samym istnieje możliwość stałego zmniejszania jej ilości. Pozwala to stopniowo ograniczać odstawienie tej niezwykle uzależniającej substancji. Podczas takiej kuracji organizm ma zapewnione stałe porcje nikotyny. Osoba rzucająca może uniknąć nieprzyjemnych efektów ubocznych odstawiania papierosów. Podobnie działają tabletki oraz gumy z nikotyną. E-papieros różni się od nich tym, że działa bardziej kompleksowo. Pozwala oprócz uzależnienia psychicznego, zaspokoić wszystkie odruchy fizyczne jak np. trzymanie czegoś w ręce lub ustach. Dla osób rzucających palenie to duże wsparcie. Wielu palaczom najbardziej brakuje określonych nawyków.

Papieros w przyszłości

E-papieros może być bardzo pomocny podczas rzucania papierosów. W tym celu trzeba wiedzieć jak go poprawnie oraz bezpiecznie używać. Warto stosować się do wcześniej założonego planu oraz  realizować go pomimo rożnych przeciwności losu. Nałóg nikotynowy to problem bardzo wielu ludzi. Urządzenie może w przyszłości przyczynić się do zmiany i rozwoju kuracji antynikotynowych. Papierosy elektroniczne są stale udoskonalane i możemy spodziewać się kolejnych, ulepszonych wersji poszczególnych modeli. Powoli zmienia się również nastawienie społeczeństwa do palenia elektronicznego. Przestaje się jemu przypisywać negatywne cechy zwyczajnych papierosów.

 

© 2017 – 2019, pawel1. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Post Author: pawel1